Kliknij, aby przejść do tekstu łatwego do czytania

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Budynek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim jest przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się poprzez:

 1. zapewnienie podjazdu ułatwiającego wjazd do budynku,
 2. zapewnienie w budynku toalety przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 3. Wykonanie posadzek antypoślizgowych

Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących

Informujemy, że osoby niesłyszące i głuchonieme mogą korzystać z usług tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim.

Co zrobić, żeby skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego?

 1. Aby skorzystać z pomocy tłumacza należy wcześniej zgłosić wyznaczonemu pracownikowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim zamiar korzystania z tłumacza.
 2. Zgłoszenia należy dokonać co najmniej na 3 dni przed wizytą w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim.
 3. Należy wskazać metodę komunikowania się.

Jak dokonać zgłoszenia:

 1. Napisać pismo/złożyć wniosek na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 29, 23-300 Janów Lubelski.
 2. Wysłać sms z określeniem rodzaju załatwianej sprawy i metody komunikowania się pod numerem telefonu komórkowego: 600 857 106, lub
 3. Za pomocą faksu nr 15 8723-678, lub
 4. Telefonicznie za pośrednictwem osoby trzeciej pod numerem telefonu: 15 8723-345, lub
 5. Wysłać e-mail z określeniem rodzaju załatwianej sprawy i metody komunikowania się pod adres: sekretariat@pcprjanow.pl, lub
 6. Poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą epuap.gov.pl.

Ponadto informujemy, że podczas załatwiania spraw w PCPR osoba niesłysząca może korzystać z pomocy dowolnie wybranej przez siebie osoby, która będzie jej towarzyszyć w celu ułatwienia komunikacji.